CZ | DE | EN

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola

Vítejte na stránkách - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola


DESIGNBLOK 2016

V letošním roce jsme opět dostali možnost (31. 10.) zúčastnit se největší designové výstavy v České republice. Designblok 2016 se konal ve znamení tématu SPORT. Ihned po vstupu na výstaviště nás upoutal systém zavěšených kol různých typů a stáří a obrovské lustry vytvořené z košů a květníků (oceněné exponáty). Dále jsme mohli vidět originální šperky, oblečení, vázy, nábytek a také šachy, které nás zvlášť zajímaly, protože právě šachy tvoříme v rámci praxe i my.

Samozřejmě ne všechno se všem líbilo, ne všechno nás zaujalo a ne vše jsme pochopili, ale nikdy nemůže být vše pro všechny.

Výstava obsahovala i interaktivní prvky, například možnost vyfotit se u obřího stolu nebo ve speciální komoře zkreslující velikost lidí, „provázkový experiment", kreativní malování, takže jsme se i dost pobavili.

Součástí výstavy byla i výstava soch v nedalekém Lapidáriu. Zde byly vystaveny i skleněné vázy designéra Ronyho Plesla, na jehož samostatnou expozici jsme se přesunuli hned poté a stálo to za to. Konala se v Belvederu na Pražském hradě.

Už víme, že z Designbloku se nikdy nevracíme s prázdnou, propagační materiály, drobné dárky k takové akci prostě patří. Letošní rok nebyl výjimkou. Největším úlovkem se staly hrnečky od firmy G.Benedikt.

Cesta domů byla velice poklidná a rychle utíkala. Jen chvílemi se do ticha ozývalo cinkání hrnečků.

Třída DI2.

 


© Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Resslova 440, Volyně