phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Exkurze do Prahy

zveřejněno: 30.09.2015

Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 24.9.2015 se vydala třída DI3. doplněná o 8 žáků tříd DI2 a NDK4. na exkurzi do Prahy. Cílem bylo poznat památky od slohu románského po funkcionalismus. K tomu se krásně hodí tzv. Královská cesta, na které, nebo poblíž, jsou všechny tyto stavební slohy k vidění.

Vyrazili jsme z Pražského hradu na Hradčanské náměstí, dále Loretánskou ulící na Loretánské náměstí, kde jsme udělali odbočku do romantické části Prahy Nový Svět. Přes Pohořelec jsme pokračovali do kláštera Strahov a odtud jsme směřovali ulicí Úvoz do Nerudovy ulice. Došli jsme na Malostranské náměstí a odtud pokračovali přes Karlův most na Křižovnické náměstí. Zde byla druhá odbočka k pomníku císaře Františka I. a rotundě sv. Kříže. Po následné prohlídce Klementina a Mariánského náměstí se pokračovalo Karlovou ulicí na Malé a Staroměstské náměstí. Zde byly dvě odbočky - Ungelt a Stavovské divadlo s Karolinem. Nakonec jsme prošli Celetnou ulicí k Prašné bráně a Obecnímu domu, kde jsme prohlídku Prahy prozatím ukončili. Po tolik očekávaném rozchodu zamířili téměř všichni do nákupního centra Palladium. Nakonec jsme odtud prošli ulicí Na Příkopech a Národní třídou k Národnímu divadlu, kde byl definitivní konec naší cesty za poznáním.

Počasí nám přálo a informací bylo až až.

Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy Exkurze do Prahy
X