phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

Závěr výstavního maratonu

zveřejněno: 27.05.2016

Závěr výstavního maratonu

Ohlédnutí za právě skončenou výstavou v Prachaticích, která uzavřela letošní výstavní maraton školy - video z vernisáže.

 

 

 

Studentská tvorba v prestižní prachatické galerii Neumannka

V dnech 1.4. až 25.5. proběhla výstava volyňské průmyslovky pod názvem Studentská tvorba v prestižní prachatické galerii Neumannka.

Když byste se podívali na stránky zmíněné galerie, zjistili byste, že i do malého města může zavítat  designérské umění reprezentované  velkými jmény. O to víc nás těší, a jsme i náležitě hrdí, že jsme zde dostali příležitost vystavovat i my. Jak uvedl při zahájení výstavy pan architekt Jakub Nepustil, majitel galerie, neměl nejdříve zájem vystavovat studentské práce, když je ale uviděl, změnil názor  s tím, že každý slavný designér nějak začínal a že se možná  někdo takový ve Volyni právě teď může rodit.

Zmiňovaná vernisáž byla úplně jiná než obě předešlé (ve Strakonicích a Budějovicích). Odehrávala se pod širým nebem, v malebné historické uličce, takže vystoupení muzikantů Martina Bašty a Marka Sládka dostalo „pouliční" rozměr a lákalo kolemjdoucí k zastavení  a nahlédnutí.

Co většina návštěvníků úplně neodhadla, bylo oblečení, protože se v pátek dost ochladilo, a mnozí z nich se zimomřivě krčili v lehkém jarním oblečení. Troufám si ale tvrdit, že je rozehřívali autorky a autoři vystavených exponátů, kteří přijali pozvání,  přijeli a měli tak možnost představit svou práci, ale i sebe. Všichni už jsou dnes už „bývalými studenty" a realizují se buď v praxi, nebo ve vysokoškolském studiu. A kdo vystoupil na „pódium"? Iveta Tesařová, Magda Fousová, Pavla Sedláčková, Lucka Farkašová, Honza Kulhánek a Marek Příhoda. Chvílemi to vypadalo jako při udělování nějakých významných cen, protože se děkovalo a děkovalo (nás může těšit, že škole - jmenovitě hlavně panu Šperlovi a Klímovi), vzpomínalo (na studentský život, internát) a srovnávalo (s VŠ - vybavení dílen, přístup ke studentům - vyhrávala průmyslovka).

Zkrátka, prožili jsme hezký aprílový podvečer.