phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Okresní kolo ve florbalu středních škol

zveřejněno: 20.03.2017

Okresní kolo ve florbalu středních škol

Letošní okresní kolo ve florbalu středních škol se konalo 15. března 2017 ve Strakonicích. Podařilo se přihlásit družstva děvčat i chlapců. Vzhledem k jarním prázdninám a lyžařskému kurzu však nebylo možné uspořádat žádný trénink.

Dívky

Dívčího turnaje se zúčastnilo pět družstev, které hrály systémem „každý s každým". Hrací doba byla určena na 15 minut.

První utkání jsme hráli proti družstvu z Blatné. Už po dvaceti vteřinách jsme dostali první gól. Hráli jsme sice bojovně, ale příliš zbrkle jsme se zbavovali míče, nekombinovali a zbytečně řešili osobní souboje. Ve čtvrté minutě jsme inkasovali podruhé. Snížili jsme zásluhou Petry Černé až ve 12. minutě. I když jsme měli několik střeleckých šancí, stav utkání se už nezměnil.

Do druhého utkání se strakonickou průmyslovkou jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Ve čtvrté minutě využila chybné rozehrávky soupeřek Štěpánka Šimurdová a vedli jsme 1 : 0. Bohužel v sedmé minutě soupeř srovnal a stále více se prosazoval v útočné fázi, tlakem do velkého brankoviště si vytvářel další šance, které proměnil v desáté minutě a před koncem zápasu. Prohráli jsme tedy 1 : 3.

Ve třetím utkání jsme proti Gymnáziu Strakonice předvedli nejlepší výkon. Klidnější rozehra a přechod do útoku, finální přihrávky a střelba, to vše vycházelo. Bohužel nám chybělo střelecké štěstí a proti byl také kvalitní výkon brankářky soupeře. Gymnázium jsme přestříleli 12/2, přesto jediný gól padl v desáté minutě do naší sítě.

Podobný výkon jsme předvedli i v posledním utkání, kde jsme dokázali střelecky eliminovat nejlepší hráčku sousední volyňské školy. Jediný gól utkání ale vstřelil ve druhé minutě náš soupeř - vítěz celého turnaje.

Přestože jsme tentokrát nedokázali vyhrát žádné utkání a skončili na pátém místě, většinou jsme drželi se soupeři krok. Možná nám chybělo trochu více herní pohody a také štěstí. Určitě je co zlepšovat. Individuální držení a vedení míče, kombinaci s využitím všech hráčů v poli a samozřejmě střelbu.

Mgr. Dušan Pilík

Sestava - útok: Černá, Šimurdová, Holánková/Kodýdková, Kubernová, Maunová

Sestava - obrana: Navrátilová, Fulínová/Hrochová, Dvořáková

Brankář: Svobodová

 

Chlapci

Družstvo chlapců SPŠ Volyně nastoupilo ve své skupině B proti dvěma soupeřům, SOU Blatná a SRŠ Vodňany. Dobrá hra, nasazení a vzájemná spolupráce pomohly nad Blatnou zvítězit, ale proti loňským vítězům z Vodňan se i přes podání kvalitního výkonu naše družstvo nedokázalo prosadit.

Protože z jednotlivých skupin postupovali do postupové tabulky první a druhý, nepochybovali jsme o svém postupu a těšili se na zápas s vítězem skupiny A. K velkému překvapení všech zúčastněných však SOU Blatná dokázalo porazit vodňanské rybáře, a tak došlo na určení pořadí dle skóre. To nás bohužel odsunulo na třetí, nepostupové místo.

Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci SPŠ Volyně na turnaji středních škol ve florbalu.

Okresní kolo ve florbalu středních škol
X