phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI

zveřejněno: 04.04.2017

PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI

Dne 23. března jsme se vydali do Prahy na naši poslední společnou odbornou exkurzi. Hned po příjezdu jsme zavítali do Národní galerie - Veletržního paláce, kde na nás již čekal průvodce a komentovaná prohlídka výstavy děl z přelomu 19. a 20. století mohla začít. Většina z nás viděla poprvé originály nám dobře známých umělců (ať žijí dějiny umění) Kupky, Muchy, Preislera, Myslbeka, ale třeba i Picassa, Moneta či Braquea.

Druhým cílem byla zlatá kaplička - Národní divadlo Nebyli jsme ovšem na žádném představení, jak by se mohlo předpokládat, nýbrž na prohlídce téměř všech prostor budovy, od sklepa a základních kamenů, přes hlediště a postupně jsme vystoupali na úroveň II. galerie až téměř pod střechu, bezva byla terasa. Doufáme, že z této prohlídky uplatníme znalosti u blížící se maturitní zkoušky z dějin umění.

Tečkou na závěr se stala ne tak velká výstava Studentského designu na Národní třídě, kde jsme mohli vidět i práce loňských maturantů z naší školy.

 Poté už jsme všichni pospíchali na autobus, ve kterém jsme si společně cestou domu zazpívali, a odjížděli s pocitem, že jsme snad zase o něco málo moudřejší.

Jaroslav Košatka, Veronika Váchová DI4