phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ

zveřejněno: 26.04.2017

JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ

Již po jednadvacáté pořádala naše škola dnes už mezi odbornou veřejností vyhlášený a všemi očekávaný seminář Dřevostavby.

Během dvou dnů bylo odpřednášeno 38 příspěvků a ve školních dílnách se prezentovalo přes 50 firem.

Novinkou letošního semináře byly dva workshopy. Probíhaly souběžně s hlavním programem v kongresovém centru školy. Zvědavost budil středeční pod názvem Gulliver - dřevěná vzducholoď nad centrem DOX.  Kdo ho navštívil, opravdu nelitoval, neboť měl jedinečnou příležitost vidět všechny členy základního tvůrčího týmu pohromadě (sami pánové se nechali slyšet, že je to zřejmě poprvé a naposled), tedy vizionáře a investora Leoše Válku, realizátora myšlenky do architektonické podoby Martina Rajniše, Davida Kubíka, který projekt zhmotnil pomocí vizualizace ve 3D, a Zbyňka Šrůtka, technologa a konstruktéra, který vdechl dílu život a to i doslova jako jeden z týmu provádějícího montáž konstrukce. A právě Zbyněk Šrůtek vedl přednášku. Popsal cestu od nápadu k realizaci, zaměřil se podrobně na konstrukční řešení a vyzdvihl, na co jsou tvůrci obzvláště pyšní, že všechny použité materiály a prvky byly „made in Czech". V rámci závěrečné diskuze se účastníci ještě dozvěděli, že prostor  v Gulliverovi je zasvěcen literatuře a  je a bude využíván především jako místo autorského čtení a že vzbuzuje silné emoce.

Čtvrteční workshop tradičního účastníka semináře, Výzkumného centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, se zabýval prostupem vlhkosti obvodovým pláštěm dřevostaveb. I on si našel své příznivce.

JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ
X