phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH
S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE
O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO
DERNIÉRA TŘÍDY DI4.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Aktuality:

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH

12.4.24

Už celých 25 let pořádá naše škola odbornou konferenci Dřevostavby. To,...

S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

12.4.24

  Leden 2024   V průběhu celého měsíce ledna probíhal v naší...

O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO

12.4.24

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

DERNIÉRA TŘÍDY DI4.

9.4.24

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

PO STOPÁCH GAUDÍHO

zveřejněno: 13.06.2017

PO STOPÁCH GAUDÍHO

S programem Erasmus+ má naše škola dlouholeté zkušenosti, studenti VOŠ vyrážejí celkem pravidelně na zkušenou do Anglie, Slovinska, Německa, Slovenska. Pro letošní školní rok se ale podařilo získat prostředky z tohoto programu pro projekt Po stopách Gaudího pro 17 středoškoláků, konkrétně třeťáků, všech oborů. Základním kritériem výběru byl prospěch v předcházejících ročnících (a pak že na známkách nezáleží, jak si někteří pořád myslí). Letět do Španělska, strávit 14 dní v Barceloně, mít hrazeno vše, od dopravy, ubytování v centru města, stravy, kapesného, až po jízdenky hromadnou dopravou, pracovat v cizojazyčném prostředí a muset se dorozumět, vyzkoušet si tedy angličtinu „naostro", ve volnu si užívat u moře, skoro se dotknout trávníku FC Barcelony a jít po barcelonských stopách Gaudího, je určitě zážitek, na který se nezapomíná, a zkušenost, která je k nezaplacení.

Dejme prostor samotným studentům (upraveno a zkráceno):

„Praxe v Barceloně je pro mě neuvěřitelnou zkušeností. Ve volném čase jsme navštívili Font Màgica de Montjuïc, Torres Venecianes, katedrálu Sagrada Familia, park Güell a spoustu dalších památek. Nevynechali jsme ani zdejší akvárium, ulici La Rambla, pláž nebo tržiště La Boqueria. Doprava po Barceloně nám nedělala potíže."

„Praxe ve Španělsku pro mě byla obrovským přínosem do života. Náplní naší práce byla rekonstrukce veřejných koupelen. Místní lidé byli opravdu milí. Dostatečně jsme si procvičili angličtinu."

„Pracovní prostředí bylo příjemné, lidé milí a přátelští. Náplní mé práce byla výměna podhledových desek a koberců. Po práci jsme měli čas na obcházení zajímavých míst nebo slunění na pláži. Našla jsem si zde nové přátele."

Letošní praxe byly naprosto úžasné. Komunikace probíhala překvapivě dobře a s každým se nám podařilo dobrat se, k čemu jsme potřebovali. Doufám, že se budou konat i další podobné akce, neboť mi přijdou zcela a naprosto skvělé."

A my doufáme také.

PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO
X