phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU

zveřejněno: 03.10.2017

ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU

V úterý 19. září vyrazily studentky a studenti 2. ročníku design interiéru na odbornou exkurzi. Nebylo to tentokrát do Prahy, ale do Českého Krumlova a na Hlubokou.

V Krumlově jsme navštívili Fotoateliér Josefa Seidla, kde mnozí poprvé viděli, jakým způsobem vzniká klasická černobílá fotografie, vyráběli jsme fotogramy a jako vzpomínku dostali skupinovou fotografii vytvořenou nezaměnitelným rukopisem tohoto ateliéru.

Dalším navštíveným místem bylo Egon Schiele Art Centrum, průvodce nás zasvěceně provedl stálou expozicí věnovanou osobnosti Egona Schieleho a sezónními výstavami - retrospektivou Pavla Brázdy a jeho manželky Věry Novákové a výstavou dvojice švýcarských výtvarníků Bastien & Isabelle.

V Alšově jihočeské galerii na Hluboké jsme dostali možnost zhlédnout výstavu francouzského výtvarníka maďarského původu Victora Vasarelyho a poměrně rozsáhlou výstavu věnovanou Válečnému plakátu 1914 - 18. Nahlédli jsme také do stálé expozice gotického umění.

O nečekané, ale krásné zakončení celého dne se postarala naše spolužačka Šárka Buzková, která nám přímo v prostorách bývalé zámecké jízdárny zahrála na klavír.

 

ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU ZA INSPIRACÍ DO ČESKÉHO KRUMLOVA A NA HLUBOKOU
X