phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX

zveřejněno: 06.11.2017

MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX

30. října vyrazily třídy DI 1 a DI 3 na exkurzi do Prahy. Z původního plánu tradičně navštívit Designblok sice sešlo kvůli nepřízni počasí (nedělní vichřice strhla střechu výstavního pavilonu), ale i přesto se výlet vydařil.
 Hned po vystoupení z autobusu nás zasáhl déšť a sníh, takže na výstavu impresionistů Světlo v obraze: český impresionismus - Inspirace blízké a vzdálené v Jízdárně Pražského  hradu jsme dorazili zmáčení, ale to nás neodradilo a expozici jsme si užili. Přestože tato výstava nebyla v původním plánu exkurze, byla to skvělá příležitost podívat se vlastníma očima na to, co nás čeká ve výuce a u maturitní zkoušky.

Po náročné přepravě 50 lidí tramvají a krátkém rozchodu jsme navštívili výstavu studentského designu, která nás spíše zklamala, především menším rozsahem než v předešlých letech.

Po těsném hlasování o dalším bodu programu jsme navštívili galerii DOX, kde nás naprosto uchvátila vzducholoď Gulliver, pobavily plastiky s dětskými hračkami, fotografie obyvatel Iráku vedly k zamyšlení nad tamní situací a skleněné výrobky nenechaly oko odpočinout.

Všechny obavy z narychlo změněného programu vystřídalo nadšení, únava a spousta zážitků.

Aneta Rašková, studentka DI3

 

MŮJ PRVNÍ DOJEM Z OBRAZŮ

 

Jak lehce se člověk může ponořit do světa obrazů? A k čemu jsou vlastně užitečné? Dávají lidem energii?

Které obrazy mě zaujaly nejvíce? Jaký byl můj první dojem? Nejkouzelnější pro mě byly obrazy realistické. Nejvíc mě oslovil obraz řeky Doubravy, jehož autorkou byla paní Mrázková. Tento obraz působil neuvěřitelně opravdově, jako bych pozorovala řeku, která protéká lesem. Cítila jsem klid a jistotu.

 A co impresionismus? Měla jsem pocit, že mě barvy vystupující z obrazů lákají do jiného světa. Všechno pozitivní má ale i zápornou stránku. Obrazy některých zahrad byly až moc barevné. Možná z tohoto důvodu jsem v nich nenašla takový klid jako u obrazů realistických. Avšak například obraz s názvem Ester byl dokonalý. Měla jsem pocit, že přede mnou stojí opravdová žena s obrovskou bílou mašlí, že jsem na plese v jiném století a v jiném světě. 

Myslím si, že každý z nás si našel obraz, který ho upoutal a to je doklad toho, že žádný obraz není zbytečný.                                 

Barbora Bártíková, studentka DI1

MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX MÍSTO DESIGNBLOKU IMPRESIONISTÉ, STUDENTSKÝ DESIGN A DOX
X