phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY

zveřejněno: 21.11.2017

DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY

Rakousko společně s Německem patří v Evropě k průkopníkům šíření „zelené energie“, proto bývají cílem odborných exkurzí našich žáků. Tentokrát vyjeli studenti prvních ročníků stavebnictví a vnitřního prostředí budov a 4. ročníku vnitřního prostředí budov do Rakouska. První zastávka patřila sportovní hale ve městě Hagenberg. Za doprovodu erudovaného průvodce jsme prošli celou budovu a dozvěděli jsme se vše od nápadu, přes realizaci až po provoz této stavby.  Pro naši odbornost dost zajímavá návštěva.

Pak jsme pokračovali do Linze, kde jsem nejdříve navštívili muzeum ARS ELECTRONICA a celé ho prošli za doprovodu průvodce. Dost jsme se zde pobavili například pomocí brýlí pro virtuální realitu, prostřednictvím 3D animace jsme nahlédli do vesmíru.

Závěr exkurze patřil návštěvě základní a mateřské školy v Solar City, městské čtvrti, která je architektonicky koncipovaná jako zcela energeticky soběstačná pomocí sluneční energie.  Pro naše obory zase hodně zajímavá zkušenost.

                                                               L.Fousek, M. Klukan, Dunovský  VPB4 (upraveno a zkráceno)

 

DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY DO RAKOUSKA NEJEN ZA NÍZKOENERGETICKÝMI DOMY
X