phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE

zveřejněno: 22.03.2018

TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE

12. březen byl pro třídu DI4 výjimečným dnem. Naposledy vyrazila na odbornou exkurzi. Cílem byl Veletržní palác a jeho sbírka moderního umění a Národní divadlo.

Pavlína Svobodová, účastnice exkurze, napsala o Veletržním paláci: „ Od naší velmi příjemné průvodkyně jsme se dozvěděli, že většina směrů výtvarného umění (expresionismus, kubismus, sociální umění, abstrakce, surrealismus, funkcionalismus) je silně spjata s literárními směry tohoto období. Co nás překvapilo, byla informace, že kubismus se jen u nás objevuje i v architektuře, užitém umění a sochařství a že vlastníme jednu z největších sbírek kubistických obrazů na světě. Výstava, alespoň pro mě, byla velmi poučná a u maturity se tyto informace určitě můžou hodit."

Rozchodu někteří využili tak, že navštívili výstavu Kamila Lhotáka probíhající v Obecním domě.

Společný program pak pokračoval odpoledne prohlídkou interiérů Národního divadla. Ještě jednou má slovo Pavlína: „Myslím si, že celá třída byla uchvácena interiérem hlediště. Nad hlavami se nám houpal velkolepý lustr, který osvěcoval stropní malby. Určitě musím toto divadlo ještě jednou navštívit."