phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH
S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE
O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO
DERNIÉRA TŘÍDY DI4.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Aktuality:

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH

12.4.24

Už celých 25 let pořádá naše škola odbornou konferenci Dřevostavby. To,...

S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

12.4.24

  Leden 2024   V průběhu celého měsíce ledna probíhal v naší...

O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO

12.4.24

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

DERNIÉRA TŘÍDY DI4.

9.4.24

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

PO STOPÁCH GAUDÍHO II

zveřejněno: 24.05.2018

PO STOPÁCH GAUDÍHO II

S programem Erasmus+ má naše škola dlouholeté zkušenosti, studenti VOŠ vyrážejí celkem pravidelně na zkušenou do Anglie, Slovinska, Německa, Slovenska, studenrti SPŠ do Španělska. Pro letošní školní rok se ale podařilo získat prostředky z tohoto programu pro projekt Po stopách Gaudího II pro 17 středoškoláků, konkrétně třeťáků, všech oborů. Základním kritériem výběru byl prospěch v předcházejících ročnících (a pak že na známkách nezáleží, jak si někteří pořád myslí). Letět do Španělska, strávit 14 dní ve Valencii, mít hrazeno vše, od dopravy, ubytování v centru města, stravy, kapesného, až po jízdenky hromadnou dopravou, pracovat v cizojazyčném prostředí a muset se dorozumět, vyzkoušet si tedy angličtinu „naostro" a ve volnu si užívat,  je určitě zážitek, na který se nezapomíná. A zkušenost, která je k nezaplacení.

Náš projekt jsme neumístili do Španělska náhodou. Prvním cílem projektu je získání praktické zkušenosti v atraktivním a architektonicky odlišném prostředí (myšleno typem staveb). Chceme, aby si účastníci vyzkoušeli základní práce, různá pracoviště a viděli rozdíl myšlenky na papíře (myšleno projektové dokumentace) a reality.

Projekt "Po stopách Gaudího II" jsme zahájili 1.9.2017 a skončí 31.8.2018. Hlavní aktivitou je výjezd pro 17 žáků a jednoho učitele do Valencie na praxe. Výjezd je plánován od 13.května 2018 do 26.května 2018. Krajní dny budou využity kompletně na  cestu z Volyně do Prahy a následně letecky do Valencie. První pracovní den (v pondělí) žáci absolvují uvítání ve zprostředkující organizaci, informační školení a poté budou rozřazeni do jednotlivých firem. Ve firmách budou proškoleni o bezpečnosti na pracovišti. Mimopracovní aktivity budeme směrovat k prohlídce architektury města, kdy plánujeme minimálně čtyři odpolední prohlídky. Dále se zúčastníme kulturního programu a výletů pořádaných zprostředkující agenturou.

 

PO STOPÁCH GAUDÍHO II PO STOPÁCH GAUDÍHO II PO STOPÁCH GAUDÍHO II PO STOPÁCH GAUDÍHO II PO STOPÁCH GAUDÍHO II PO STOPÁCH GAUDÍHO II
X