phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ

zveřejněno: 31.10.2018

SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ

Je to už delší čas, kdy se na našich stránkách objevil rozhovor s Jakubem Schusterem, tehdy studentem VOŠ, dnes již absolventem, o jeho absolventské práci, kterou byl projekt repliky vltavského šífu „šenáku". Jednalo se o zakázku spolku Vltavan Čechy.

Dnes se k tomuto tématu vracíme proto, že smělá myšlenka a Jakubovo odhodlání našly naplnění. Šíf Vltavan nejenže spatřil světlo světa, ale prokázal svou funkčnost a použitelnost přímo v místech, kde se před sto lety „proháněli" jeho předci, na Vltavě. Připlul ze smíchovského přístavu k pontonu u Výtoně. Stalo se tak u příležitosti zahájení výstavy Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety. Sláva to byla veliká, šíf byl požehnán samým kardinálem Dominikem Dukou, pokřtěn a nyní slouží svému účelu, vyhlídkovým jízdám na Vltavě. Od příští sezóny se pak na něm budete moci svézt po Vltavě v okolí Týna nad Vltavou.

Přejeme našim studentům další zajímavé a výjimečné projekty.

SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ SEN SE STAL SKUTEČNOSTÍ - ŠENÁK NA VLTAVĚ
X