phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ

zveřejněno: 28.11.2018

JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ

Dne 8.11.2018 se žáci oboru Vnitřní prostředí budov (druhého a třetího ročníku) a žáci Stavebnictví (druhého ročníku) vydali do Linze. Navštívili odbornou školu a školící středisko.

Škola má podobný charakter jako naše učiliště a je zaměřená na elektrikáře, topenáře, klempíře a pokrývače. Naše žáky nejvíce zaujalo pouze 10týdenní studium ve škole a zbytek roku práce ve firmách.

Ve škole žáci během 10 týdnů procházejí podle oborů různými dílnami, které jsou vybaveny špičkovou technikou. V době, kdy studují ve škole, mají k dispozici internát začleněný do dispozice školy, kde mohou využívat tělocvičnu, posilovnu i vnitřní bazén patřící škole. Škola prošla rekonstrukcí, je moderní a vzdušná.

Školicí středisko Wifi, největší v Horním Rakousku, je zaměřeno na mistrovské zkoušky pro dospělé, různé rekvalifikační kurzy, ale i studenti odborné školy tam skládají závěrečné zkoušky ve svém oboru. Středisko je ohromné, žáci měli možnost seznámit se s koncepcí různých sponzorů. Navštívili nejen různorodé dílny, kde je asi nejvíce zaujaly prostory na programování robotů a pro přípravu míchaných nápojů, ale také technické podlaží, kde jim byl vysvětlen princip vytápění a chlazení vzduchu, včetně rekuperace.

Vždy je dobré vidět, jak se podobné věci dělají jinde.