phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY

zveřejněno: 20.06.2019

JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY

Ve čtvrtek 13. června se naše třída DI1. vypravila na odbornou exkurzi do Prahy. Celkem jsme navštívili 3 výstavy. První zastávkou byla Valdštejnská jízdárna, kde jsme si prohlédli obrazy malíře Josefa Šímy. Byl to umělec, kterého jsem do dnešní doby neznala. Zajímavé bylo, jak se během pár let změnila jeho technika a jeho vnímání, zaujaly mě zvláštní motivy, např. vejce a ženské tělo.

Za druhou výstavou pod názvem Šílený hedvábník jsme se museli přesunout do Uměleckoprůmyslového muzea. Týkala se tvorby pro mě ještě méně známého umělce Ziky Aschera a jeho ženy Lízy. Dozvěděli jsme se o jeho životních a profesních osudech například to, že přitahoval umělce a módní návrháře svou výjimečnou schopností dokonale přenést kresebné návrhy na textilní materiál a byl zároveň významným inovátorem textilních materiálů. Jeho revoluční přístup se stal legendou a symbolem propojení designu a volného umění. Překvapivé bylo také to, že reprezentoval Československo v lyžování.

Nakonec jsme navštívili DOX. Samozřejmě jsme si nemohli nechat uniknout vzducholoď, která toto místo proslavila, ale jeli jsme tam hlavně za výstavou naší světoznámé architektky Evy Jiřičné a stálo to za to. Elegantní skleněná schodiště, modely realizovaných i nerealizovaných staveb a silný inspirující příběh.

Barbora Fialová, DI1.

 

JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY JOSEF ŠÍMA A JEHO VYSOKÁ HRA, ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK ZIKA ASCHER A EVA JIŘIČNÁ, PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ARCHITEKTURY
X