phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK?

zveřejněno: 27.06.2021

JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK?

Kde? No přece ve Volyni na průmce? Ve škole? Ve škole.

Zdá se vám tento rozhovor absurdní? Kde by se ve škole vzal kulečník, nebo je to nějaký nový pedagogický trend? Ne. To se jen jeden student rozhodl (na konci třetího ročníku, po prožití prvního lockdownu), že završí svá studia nábytkářství na naší škole opravdu mistrovským kouskem. Zbyněk Tesař navzdory všem těžkostem to nakonec dokázal a celým maturitám jeho třídy vévodil kulečníkový stůl, za který by se nemusel stydět žádný dobrý podnik. Z domova pracoval pod vedením své učitelky Šárky Němcové na projektové dokumentaci a na přípravě dat pro CNC zpracování a pak už jen netrpělivě čekal, kdy se otevřou dveře školních dílen, aby mohl teorii převést do praxe. To se stalo na konci dubna. Na školním CNC stroji vytvořil obvodové desky s vyřezávanými reliéfy draků, dále pak nosnou konstrukci. Ke zhotovení kulečníkového mechanismu a k povrchové úpravě (barvení, lakování) využil zázemí rodinné firmy. S čalouněním vypomohla firma NEUK z Vlachova Březí, tradiční partner naší školy. Jelikož je celý výrobek demontovatelný, mohl zazářit v celé své kráse právě při letošních, tak nestandardních maturitách.

Nebyl to jediný maturitní výrobek, který byl k vidění, což svědčí o tom, že i při velmi ztížených podmínkách, kde je snaha a píle, tam se dílo podaří.

JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK? JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK? JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK? JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK? JE LIBO ZAHRÁT SI KULEČNÍK?
X