phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Cesty na zkušenou - Slovensko 2014

zveřejněno: 02.02.2014

Cesty na zkušenou - Slovensko 2014

Ve dnech 20.ledna - 24.ledna 2014 se uskutečnila v rámci programu Cesty na zkušenou Centra pasivního domu v Brně exkurze do Rakouska a na  Slovensko, kde byli studenti na Technické univerzitě ve Zvolenu seznamováni s problematikou návrhu, realizací a zkoušením kvality provedení energeticky úsporných budov a s firmami, které se na Slovensku zabývají navrhováním a realizací energeticky úsporných budov až budov pasivních. V rámci exkurze byla též provedena prohlídka staveb v centru Modrá laguna u Vídně. Exkurze se zúčastnilo 34 žáků 2. ročníku a 19 žáků 3. ročníku Vyšší odborné školy ve Volyni.

Program exkurze:

pondělí 20.ledna 2014 - v pondělí jsme absolvovali exkurzi do centra Modrá laguna u Vídně, kde studenti viděli ukázkové stavby vystavěné různými technologiemi. Zajímavé byly pro naše studenty hlavně stavby vybudované dřevěnou technologií. Navštívili jsme pasivní stavby, kde studenti viděli, jak takové budovy fungují a jak se v nich žije. Proběhla zde debata nad problémy se založením staveb a dokonalým řešením obálky budovy s eliminací tepelných mostů.

úterý 21.ledna 2014 - v úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny, studenti 2. ročníku odjeli na  exkurzi do firmy Kontrakting do Žiliny, studenti 3. ročníku absolvovali tento den 2 přednášky na Technické vysoké škole ve Zvolenu. V Žilině si studenti prohlédli stavbu penzionu s restaurací přímo v centru Žiliny, kterou realizuje firma Kontrakting. Tato stavba je kombinací technologie křížem lepeného dřeva CLT a klasické sloupkové konstrukce v podkroví. Jedná se o projekt v pasivním standardu, který možná bude určovat trendy ve stavění na Slovensku, projekt je přelomový s ohledem na požární řešení dřevěných staveb. Stavba ve fázi provedení vzduchotěsné obálky dosáhla při  Blower Door testu výsledek n50=0,15, což vypovídá o precizně provedené práci na stavbě. Studenti, kteří zůstali ve Zvolenu absolvovali dopoledne přednášku na téma Dokumentacia, technológia a realizácia energeticky pasívnych domov (EPD) na báze dreva, kterou vedl Ing. Stanislav Jochim, PhD a odpoledne přednášku s názvem PHPP softwer simulácie „Pasívne domy" od Ing. Pavola Sedláka, PhD.

středa 22.ledna 2014 - ve středu se program otočil a do Žiliny odjeli studenti třetího ročníku. Studenti druhého ročníku absolvovali přednášky na TU Zvolen. Studenti, kteří zůstali ve Zvolenu absolvovali dopoledne přednášku na téma Pasívne domy od  prof. Ing. Jozefa Štefka, CSc. a odpoledne přednášku s názvem Dokumentacia, technológia a realizácia energeticky pasívnych domov (EPD) na báze dreva, kterou vedl Ing. Stanislav Jochim, PhD

čtvrtek 23.ledna 2014 - ve čtvrtek studenti 2. ročníku absolvovali dopoledne přednášku na téma Stavebná fyzika „Pasívné domy" od prof. Ing. Jozefa Štefka, CSc. na Technické vysoké škole ve Zvolenu. Studenti 3. ročníku jeli dopoledne na exkurzi na stavbu firmy ForDom ze Zvolena. Tato firma se zabývá výstavbou dřevěných budov splňující pasivní standard. Dokonce má typovou stavbu energeticky pasivního domu ECOCUBE Max, které certifikát udělil Passive House Institute Darmstatd. Na stavbě byl za naší přítomnosti uskutečněn Blower Door test, který provedl Ing. Pavol Sedlák, PhD. z Technické univerzity ve Zvolenu. Odpoledne absolvovali všichni studenti přednášku s názvem Multi - komfortný dom Isover od Ing. Vladimíra Balenta.

pátek 24.ledna 2014 - v pátek naopak studenti 3. ročníku absolvovali dopoledne přednášku na téma Stavebná fyzika „Pasívné domy" od prof. Ing. Jozefa Štefka, CSc. na Technické vysoké škole ve Zvolenu. Studenti 2. ročníku jeli dopoledne na exkurzi na jinou stavbu firmy ForDom ze Zvolena. Na stavbě byl za naší přítomnosti též uskutečněn Blower Door test, který provedl Ing. Pavol Sedlák, PhD. z Technické univerzity ve Zvolenu. Po obědě jsme se odebrali na zpáteční cestu do Volyně.

Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014 Cesty na zkušenou - Slovensko 2014
X