phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

OPĚT NA DESIGNBLOKU

zveřejněno: 21.10.2022

OPĚT NA DESIGNBLOKU

Po pauze způsobené epidemií se do harmonogramu pravidelných odborných exkurzí vrátil Designblok. Je jasné, že vyjelo hned několik tříd našich designérů, aby na vlastní oči viděli, co vše jejich obor může zahrnovat a jaké jsou současné designové trendy. O příspěvek jsme požádali dvě z účastnic exkurze.

Odborná exkurze

Dne 5. 10. 2022 naše třída vyrazila do Prahy. Na místo jsme dorazili kolem 11. hodiny. Jednalo se o exkurzi Designblok, ve velké budově jsme si mohli prohlížet různá umění, od maleb až po oblečení. Bylo tam i občerstvení, které bylo neobvykle drahé. Oblast byla tak velká, že ani za dvouhodinový rozchod jsme nestačili všechno projít.

Po prohlídce jsme šli k náměstí v Praze 1, kde jsme opět měli rozchod. Po hodině a půl strávené blouděním po obchodech s jídlem jsme odešli do druhé budovy Designbloku.

Tato druhá expozice byla výrazně menší, převládaly spíše keramické nádoby a sklo, avšak samotná budova byla uměleckým dílem.

Naše unavená těla čekala na divadelní hru Spravedliví od Albert Camuse, jež se měla konat v 19:30 hodin večer. Divadlo se jmenovalo Disk a hrají tam studenti DAMU. Ještě předtím jsme stihli zajít do restaurace na večeři.

Představení trvalo přibližně 2 hodiny, účinkující podali skvělý herecký výkon, což jim bylo oplaceno horlivým potleskem.

V 10 večer jsme nasedali do autobusu a okolo půlnoci dorazili domů nebo na internát. (Druhý den byl velice náročný kvůli nedostatku spánku, ale i tak se většina lidí dostavila na výuku.)

Klára Vokurková a Radka Ducháčková  (DI 2.)

 

OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU OPĚT NA DESIGNBLOKU
X