phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH
S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE
O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO
DERNIÉRA TŘÍDY DI4.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Aktuality:

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH

12.4.24

Už celých 25 let pořádá naše škola odbornou konferenci Dřevostavby. To,...

S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

12.4.24

  Leden 2024   V průběhu celého měsíce ledna probíhal v naší...

O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO

12.4.24

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

DERNIÉRA TŘÍDY DI4.

9.4.24

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

Španělsko – Málaga 2023

zveřejněno: 04.09.2023

Na konci loňského školního roku se vydala skupina sedmnácti žáků třetích ročníků „na zkušenou“ do španělské Málagy. Pod záštitou programu Erasmus, který využívá naše škola již řadu let, měli žáci možnost poznat, jak to funguje ve španělských firmách.

Odlet by naplánován na neděli 11. června odpoledne. Po příletu do Málagy nás přivítali zástupci Universal Mobility, proběhlo ubytování nedaleko centra města a byli jsme seznámeni s organizací našeho pobytu. V pondělí ráno se žáci vydali do firem, kde působili následující dva týdny. Výběr firem proběhl už před odletem a byl stanoven tak, aby korespondoval se studijním oborem, který žáci studují. Činnosti, které žáci ve firmách vykonávali, byly poměrně rozmanité. Někteří žáci se věnovali projektování a navrhování ve stavebních firmách, u jiných převládaly spíše práce manuálního charakteru. Pro všechny to byla každopádně první velká zkušenost s prací v zahraničí, možnost porovnat pracovní návyky a prostředí ve Španělsku a u nás a samozřejmě také příležitost uplatnit jazykové dovednosti. Využití anglického jazyka nebylo vždy možné, a tak se žáci rychle seznámili s prvními španělskými slovíčky. Po práci bylo možné objevovat Málagu, její historické památky, muzea, botanickou zahradu a samozřejmě pláže. Volnou sobotu jsme využili k návštěvě městečka Setenil, kde jsou domy vystavěny pod skalními převisy, a města Ronda, ležícím na dvou skalních masivech oddělených řekou Guadalevín.

Čtrnáct dní uteklo jako voda a naše skupina se vydala na cestu domů. V sobotu před půlnocí dosedlo naše letadlo na letišti Václava Havla v Praze a žáci se plni dojmů vydali se svými rodiči k domovům.

Mgr. Dušan Pilík

Španělsko – Málaga 2023 Španělsko – Málaga 2023 Španělsko – Málaga 2023 Španělsko – Málaga 2023 Španělsko – Málaga 2023
X