phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Hluboký zážitek z Hluboké

zveřejněno: 07.11.2023

Ve čtvrtek 12. 10. 2023 studenti oboru design interiéru vyrazili na odbornou exkurzi, jejíž náplní a první zastávkou byla Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou. Zde na ně čekala komentovaná prohlídka expozice malíře, sochaře a návrháře Hanse Rudofla Gigera, stvořitele uměleckého směru biomechanický surrealismus, který proslul především jako tvůrce hollywoodského monstra Vetřelce. Studenti na výstavě METAMORPHOSES mohli obdivovat obrazy, plastiky a design tohoto švýcarského výtvarníka, a dokonce si odnést i jimi vytvořenou památku prostřednictvím frotáže s Gigerovým rukopisem. Temný Gigerův svět studenty většinou velmi oslovil.

V druhé části exkurze výprava vyrazila dále na jih, do již několikrát studenty navštíveného Českého Krumlova, ať už za účelem navštívit fotoateliér Fantiška Seidela, nebo muzeum a galerii věnovanou Egonu Schielemu. Tentokráte skupina zamířila na expozici klášterního muzea s rozsáhlou sbírkou sakrálního umění, rozšířenou o barokní obrazárnu s originálními olejomalbami ze 17. a 18. století, mezi něž jistě patří také originální lunety ze života Františka z Assisi od Mellichara Otta, dvorního malíře Eggenbergů.

Ve finální části exkurze studenti podstoupili bojový úkol, jehož cílem bylo projít krumlovským zámkem od příkopu s medvědy až do zámeckých zahrad a vyfotit pět renesančních prvků. Výprava tak za celý den načerpala poznatky od gotického slohu po moderní umění.

Hluboký zážitek z Hluboké Hluboký zážitek z Hluboké Hluboký zážitek z Hluboké Hluboký zážitek z Hluboké Hluboký zážitek z Hluboké Hluboký zážitek z Hluboké
X