Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

O pohár hejtmana ve smíšeném volejbale - krajské kolo

zveřejněno: 12.04.2024

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených družstev chlapců a dívek ve volejbale jsme se 3. dubna 2024 zúčastnili krajského kola v Českých Budějovicích. Přihlášené týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“. Takže nás čekaly čtyři zápasy. Dva nejlepší týmy postupovaly do finále, které se konalo následující den.

V prvním utkání jsme nastoupili proti družstvu Gymnázia Česká. Podle dresů jsme poznali, že budeme hrát proti hráčům VK Jihostroje Českých Budějovic a také pozdějšímu vítězi celého turnaje. Soupeř hrající na „půl plynu“ nás k ničemu nepustil a jasně zvítězil 2:0. Přesto jsme dokázali uhrát pěkných třináct bodů. Druhé utkání jsme sehráli proti Gymnáziu Písek. Vstup do zápasu se nám sice příliš nepovedl, ale pak se hra vyrovnala a nám se podařilo snížit vedení soupeře. Na výhru v setu to ale nestačilo. Druhý set jsme začali aktivněji a vedli jsme dokonce o sedm bodů, vedení jsme bohužel neudrželi a prohráli i druhý set. Také třetí soupeř z Gymnázia P.d.C. v Táboře byl nad naše síly a s převahou zvítězil 2:0. Čtvrtý zápas jsme sehráli proti nejslabšímu soupeři ze skupiny – družstvu z Obchodní akademie v Táboře. Díky naší „volejbalovější“ hře se nám podařilo tento zápas vyhrát 2:1.

Přesto, že se nám nepodařilo postoupit ze skupiny, byla pro nás účast v krajském kole cennou zkušeností. Všichni podali bojovný a obětavý výkon.

Mgr. Dušan Pilík

Sestava:  Pimpara, Kašpar, Pour, Chudý, Rataj, Lagronová, Mičulková, Koudelková, Vanišová