phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

Studijní cesta "Morava"

zveřejněno: 12.05.2015

Studijní cesta "Morava"

 

Ve dnech 21. - 23.4.2015 se třída NDK 3., čtyři dívky z DI 3. a tři studenti VOŠ zúčastnili studijní cesty, která začala první den ve firmě Houfek, a.s. Golčův Jeníkov. Firma se zabývá výrobou dřevoobráběcích strojů. Následovala firma Sapeli, a.s. v Jihlavě, která se zabývá výrobou dveří a zárubní a zároveň jsme navštívili i firemní vzorkovou prodejnu.

Večeři a ubytování jsme měli zajištěno na DM v Bystřici pod Hostýnem.

Následující den jsem začali exkurzí v TONu, a.s. Bystřice pod Hostýnem. Žáky zaujala ruční a strojní výroba ohýbaného nábytku s využitím nových technologií a strojů (VF lisy, CNC obráběcí centra). Týž den jsme navštívili TON a.s. Holešov s výrobou dýh, překližek a lamel.

Zpestřením studijní cesty byla návštěva Hostýna s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a křížovou cestou od architekta Dušana Jurkoviče.

Poslední den studijní cesty směřoval opět do Holešova, kde jsme se seznámili s výrobou kuchyňských dvířek ve firmě Trachea, a.s. Následoval přejezd do Bojanovic - FK dřevěné lišty, spol. s r.o. - výroba dřevěných lišt a akustických rámů. Poslední exkurze proběhla ve firmě SWN Moravia s.r.o. Mladoňovice. Výroba různých druhů schodišť byla pro žáky neméně zajímavá, jako předchozí návštěvy firem.

Přístup všech provázejících byl velice profesionální a vstřícný.