phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Premiérovy šachy podruhé

zveřejněno: 21.11.2015

Před nedávnem odvysílala stanice Nova krátký zpravodajský šot z návštěvy premiéra Sobotky v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec. V jeho rámci byla zmíněna také volyňská průmyslovka v souvislosti s dárkem, který premiér obdržel.

Shodou okolností se ing. Pavel Kříž, předseda zmíněného podniku a absolvent SPŠ Volyně, zúčastnil ve Volyni semináře Interiéry a nechal nás nahlédnout do pozadí celé události.

Týden před příjezdem předsedy vlády na Vysočinu oznámil hejtman kraje do Lukavce záměr premiéra navštívit místní Dřevozpracující družstvo a tam se začali chystat. Kromě jiného bylo třeba vymyslet dárek, neboť se sluší obdarovat výjimečného hosta. Ve hře byly různé možnosti, ale nakonec se pan inženýr Kříž rozhodl oslovit ředitele volyňské průmyslovky Jiřího Homolku, zda by neměl nějakou zajímavou studentskou práci „od dřeva". Ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí, protože v rámci odborné přípravy vzniká ve škole mnoho studentských prací a ne ledajakých. Volba padla na šachy. Byly nafoceny, obrázky poslány do Lukavce, jedny vybrány, přivezeny na místo určení a v den návštěvy umístěny v plné kráse v prostoru, kde probíhala neformální tisková konference (viz foto), a pak darovány. Premiér Sobotka reagoval tak, že sám šachy nehraje, ale že budou využívány mladším synem, který se chystá chodit do šachového kroužku.

Premiérovy šachy podruhé Premiérovy šachy podruhé Premiérovy šachy podruhé Premiérovy šachy podruhé
X