phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU

zveřejněno: 21.12.2015

MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU

2. prosinec 2015 bude patřit v životě Marka Příhody, nedávného absolventa volyňské průmyslovky oboru Design interiéru, ke dnům úspěšným a zajímavým. Jel si totiž do Prahy převzít cenu za svou maturitní práci - společenský stolek Vektor.  Zařadil se tak mezi další studenty tohoto oboru, kteří uspěli ve studentských designových soutěžích.

Do velmi prestižní soutěže „Národní cena za studentský design" ho nominovala škola a on sám až do samotného vyhlašování nevěděl, jaké ocenění vlastně získal. Nakonec se jednalo o speciální cenu vyhlašovanou Společností přátel Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

A z čeho měl autor sám největší radost? „Pěkné bylo, že jsem tam (mezi oceněnými pozn. autora) byl jako jeden z mála středoškolák."

Pokud byste chtěli vidět oceněnou práci na vlastní oči, pak máte šanci navštívit do 22. prosince v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí  výstavu Nový (z)boží, na které se představují všechny vítězné práce. Pokud nestihnete v předvánočním shonu zajet do Prahy, nevadí, vítězný stolek a s ním mnoho dalších prací studentů volyňské průmyslovky budete moci zhlédnout od 8. února v rámci výstavy Studenti na hradě II ve Strakonicích.

MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU
X