phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Zkušenosti a úspěchy absolventky školy

zveřejněno: 11.01.2016

Zkušenosti a úspěchy absolventky školy

Tak tedy něco o mně.

Po maturitě jsem se přihlásila na dvě vysoké školy, na dějiny umění do Českých Budějovic a na design nábytku na Mendelovu univerzitu v Brně. Přijatá jsem byla na obě školy a i přesto, že mi několik lidí radilo, ať jdu na dějiny, protože se dobře učím, mě to samozřejmě táhlo do většího města.

Na konci září roku 2013 jsem se tedy přestěhovala na Moravu. První rok pro mě byl typicky studentský. Poznávala jsem Brno, nové lidi a princip vysokoškolského vzdělávání. Bydlela jsem na koleji a obrážela samé večírky.

A protože společenský život něco stojí, chtělo to nějakou práci. V lednu tohoto roku, tedy v prváku, jsem nastoupila do brněnského kasina, kde jsem pracovala jako poker dealer, rozdávala jsem karty u pokeru.  V této pozici jsem vydržela necelý rok.

Jelikož jsem přes den chodila do školy a přes noc pracovala, nezbýval mi čas na rozvoj toho, co chci dělat. Protože škola vám bohužel nezajistí kariéru v oboru ani vás nezviditelní, tohle už je na každém, jak naloží se svým volným časem, aby se rozvíjel ve svém oboru.

V kasinu jsem tedy skončila a napsala do firmy Proteodesign, která vyrábí designová svítidla, že potřebuji nějakou praxi. Poslala jsem jim několik návrhů a oni mě ihned vzali. Ve stejném čase mě oslovil jeden truhlář s tím, že bude vyrábět nábytek pro nové solární studio, a jestli bych nechtěla navrhnout celý interiér. Samozřejmě jsem kývla.

Firma Proteodesign se pustila do výroby mých návrhů a já byla u toho, takže jsem si uvědomila, jak je důležité, aby designér už při navrhování věděl, jak daný produkt vyrobit, protože chlapi v dílně se s mými návrhy dost trápili. :-)

Jako první vyrobili svítidlo DeLeVe, které jsme následně jeli vystavit na Designshaker 2015 do Prahy, kde svítidlo sklidilo úspěch.

Následně jsem navrhla kolekci Ribbons, která se mi navíc skvěle hodila do solárního studia.  

Bohužel v této době jsem začala poznávat slabé stránky firmy. Neuměli si správně časově rozvrhnout práci, takže nebyli schopní dodat svítidla do solárního studia včas.

Dále jsem si navrhla svítidlo do školy jako semestrální práci a ani to mi firma nevyrobila včas.

Po těchto zkušenostech spolupráce z mé strany utichla a rozhodla jsem se založit si živnost a zkusit to sama. Naštěstí ne úplně sama, připojila se ke mně moje spolužačka, šikovná grafička, protože ve dvou se to lépe táhne. Založily jsme si studio Veledesign a začaly pracovat pod touto značkou.

Práce na solárním studiu byla parádní. Klientům jsem zhotovila jedinou vizualizaci interiéru a ihned souhlasili se vším. Jezdila jsem s nimi vybírat podlahu, barvu stěn, obklad, zkrátka jsem jim zajistila kompletní designérské služby. Byli moc spokojení.