phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ

zveřejněno: 10.05.2016

Přednáškový dvojboj

 

Každý školní rok v okamžiku, kdy propuknou písemné maturity, řešíme, jak uvolnit prostor školy pro čtvrťáky a jejich zkoušku dospělosti. Až do letošního roku jsme za zážitky jezdili. Například do Terezína, Lidic, Čapkovy Strže, do Památníku Vojna. Letos jsme se rozhodli využít nových prostor školy (auly) a zařídit to tak, aby zážitky přijely za námi.

V pondělí 2. května v podobě paní Mileny Beranové, naší milé kolegyně a učitelky, známé svou cestovatelskou vášní a neutuchající energií, s kterou o svých zážitcích dokáže vyprávět. Téma zůstávalo překvapením až do samého začátku přednášky a nakonec jsme dostali možnost nahlédnout do Peru a Bolívie. Kromě faktů, podložených množstvím fotografií, byly kořením přednášky osobní, někdy dost dobrodružné zážitky paní Beranové. Myslím, že i ti z nás, kteří nemají příliš toulavé boty, dostali chuť vyrazit za hranice všednosti. Prostě skvělá inspirace před blížícím se létem.

V úterý 3. května jsme se pak celé dopoledne věnovali tématu mnohem vážnějšímu, na které ale nesmíme zapomínat - holokaustu. Moc jsme se těšili na slíbenou účast paní Hany Tvrské,       pamětnice, která prošla Terezínem, Osvětimí a konec války ji zastihl v Bergen- Belsenu. Bohužel náhlá zdravotní indispozice jí zabránila za námi přijet. Ale nakonec byla velmi zajímavá i přednáška paní lektorky Alice Michalcové. Bylo cítit, že tímto tématem žije, že prožila hodně chvil s mnoha pamětníky a byla na místech, o kterých vyprávěla. O zájmu studentů svědčila na závěr náročného dopoledne živá diskuze.

Nový model se osvědčil a už se těšíme na příští rok.

PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ PŘEDNÁŠKOVÝ DVOJBOJ
X