phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Sportovní „okénko“

zveřejněno: 15.12.2016

Sportovní „okénko"

Mohlo by se zdát, že na naší škole pozapomínáme na sport, ale následující články svědčí o opaku.

Již tradičně bývá podzim naplněný středoškolskými sportovními hrami v sálových míčových sportech a my na nich nikdy nechybíme. Je fajn, že se pořád najdou studentky a studenti, kteří si rádi zasportují a reprezentují svou školu.

 

2. MÍSTO VE VOLEJBALE- OKRESNÍ KOLO 2016

Letošní okresní kolo ve volejbale středních škol se konalo 22. listopadu 2016 ve Strakonicích. Vzhledem k dlouhodobé tréninkové přípravě nebyl problém přihlásit družstvo děvčat. Chlapecký tým jsme bohužel opět nesestavili.

Dívčího turnaje se zúčastnilo pět družstev, která hrála systémem „každý s každým". Hrálo se do 15 bodů na dva vítězné sety.

Hned v prvním utkání jsme bohužel nastoupili proti favoritu soutěže Gymnáziu Strakonice. Všechny hráčky strakonického gymnázia hrají volejbal na soutěžní úrovni. Ani v jednom setu jsme nedokázali vzdorovat útočné hře a tvrdému podání soupeřek. Naší největší slabinou byl především příjem. Prohráli jsme 4:15 a 5:15. Po první porážce jsme se rychle oklepali a začali hrát útočněji s kvalitnější mezihrou. Zlepšila se hra v poli, přitvrdili jsme na podání. To se projevilo ve všech dalších utkáních. Porazili jsme SŠ a JŠ Volyně 15:4 a 15:6, SPŠ Strakonice 15:5 a 15:8 a SOŠ Blatná 15:4 a 15:0! V těchto zápasech jsme nastupovali v základní sestavě a druhý set jsme dohrávali se střídajícími hráčkami. Nejlepší smečařkou našeho týmu byla bezesporu Petra Černá.

Konečné druhé místo je určitě velkým úspěchem našich děvčat a také motivací k další tréninkové činnosti.

Mgr. Dušan Pilík

Sestava:  Černá (K), Koláříková, Fulínová, Račková, Němejcová, Svobodová, Vořechovská, Buňatová

 

Krajské kolo v házené

Přestože si družstvo chlapců SPŠ Volyně vedlo na turnaji v házené v Sezimově Ústí  velmi dobře, v silné konkurenci ostatních týmů složených převážně z hráčů házené se náš tým jen těžko prosazoval a proto se nepodařilo dosáhnout výše než na 6. místo z celkových sedmi zúčastněných škol.

Podařila se nám uhrát jedna remíza 2:2 s COP Sezimovo Ústí. O vítězství jsme se dlouho přetahovali se SRŠ Vodňany, nakonec jsme prohráli těsně 1:2.

Naším nejlepším střelcem byl se 4 brankami Vláďa Zeman, 3 góly mu sekundoval Venca Puš. Potěšující je, že se do střelecké tabulky zapsalo 8 střelců.

Mgr. Vlastislav Činovský

Sestava: horní řada (zleva): J. Kollros, M. Váchal, O. Kahuy, Š. Jánský, J. Kovář, D. Pokorný, P. Vojta

dolní řada (zleva): T. Kouba, V. Třešnička, T. Řezanka, V. Zeman, V. Puš

 

OTEVŘENÉ KRAJSKÉ KOLO V BASKETBALE 2016

Letos se konalo otevřené krajské kolo v basketbale středních škol v kategorii VI. B. 30. listopadu ve Strakonicích. Podařilo se sestavit družstva chlapců i děvčat, i když počet hráčů i hráček nebyl optimální a herní zkušenosti některých účastníků byly minimální.

Dívčího turnaje se zúčastnila jen tři družstva, která hrála systémem „každý s každým". Hrálo se 2krát 10 minut hrubého času.

První utkání jsme hráli proti SPŠ Strakonice. Přes veškerou snahu jsme nedokázali ubránit lepšího soupeře a prohráli 27:6. V druhém zápase jsme nastoupili proti favoritovi turnaje Gymnáziu Strakonice. Tým složený z hráček basketbalové soutěže nás přehrál ve všech směrech a zvítězil 52:4. Celkově skončila děvčata na třetím místě.

V soutěži chlapců se sešlo šest družstev, která hrála ve dvou skupinách. V naší skupině jsme nejprve nastoupili proti SRŠ Vodňany. Naši hráči si na soupeře sice věřili, ale kolektivnější pojetí hry a proměňování šancí bylo v zápase rozhodující pro vítězství soupeře 17:9. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Gymnáziu Jindřichův Hradec. Tým složený z aktivních hráčů byl jasným favoritem. Přesto jsme v tomto utkání předvedli možná nejlepší výkon vycházející z obrany a týmové spolupráce. Do střeleckého zakončení se nejčastěji dostával Pintner. Nakonec jsme podlehli 30:13. Zápas o páté a šesté místo jsme sehráli proti Gymnáziu Strakonice. Ani v tomto utkání jsme se nedokázali výrazněji prosadit, a tak jsme prohráli 18:6 a obsadili šesté místo.

Všechny hráčky a hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost, nasazení a chuť zúčastnit se turnaje. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že krajská úroveň školního basketbalu přesahuje naše současné možnosti a jeden či dva zkušenější hráči v týmu nedokáží tuto skutečnost změnit. Navíc počet hráčů v obou našich týmech nebyl dostačující pro kvalitní střídání, a tak jsme „odcházeli" i fyzicky. Také drobná zranění nepříznivě ovlivňovala průběh zápasů.

Mgr. Dušan Pilík

Sestavy a body:

Pintner c (11), Besim, Bureš (2), Jošt (9), Sedláček (6), Šmíro, Hetto

Svobodová c (2), Cibulková, Černá (4), Dorocká (2), Nováková, Šimurdová (2), Málková

 

 

Sportovní „okénko“ Sportovní „okénko“
X