phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBŘÍ HOLUBI SE VRACEJÍ.

zveřejněno: 13.02.2017

DOBŘÍ HOLUBI SE VRACEJÍ.

Rčení v titulku má ve spojení s naší školou své opodstatnění. Kolik abiturientských srazů každoročně projde školní budovou, to ví jen pan ředitel, jejich průvodce. Kolik absolventů zaběhne jen tak pozdravit, poreferovat, pochlubit se, vědí jejich třídní a učitelé. A někteří se objeví, protože potřebují pomoc. Před nedávnem to byla Katka Farková, studentka 3. ročníku průmyslového designu na ČVUT. V rámci klauzurní semestrální práce měla během jednoho týdne podle svého návrhu vyrobit funkční model svítidla. Jelikož vysoká škola nedisponuje dostatečným odborným zázemím, obrátila se na „svou"- naši školu. Jak dokládají přiložené fotografie, nezapomněla se v dílně ohánět. Ze stejných důvodů oslovil p. Klímu i Honza Kulhánek, student 2. ročníku stejného oboru. V jeho případě se jednalo o model cepínu. Na první pohled není vůbec poznat, že je vyroben ze dřeva a ne z kovu (viz foto).