phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

VELETRŽNÍ TÝDEN

zveřejněno: 14.02.2017

VELETRŽNÍ TÝDEN

Praha v uplynulém týdnu hostila dva významné veletrhy: Dřevostavby, Moderní vytápění na Výstavišti v Holešovicích a FOR PASIV, CESTY DŘEVA v Letňanech. Ani na jednom jsme nechyběli jako vystavovatelé, ale ani jako návštěvníci.

 

Ve čtvrtek 2. února vyrazili na prvně jmenovaný veletrh studenti 3. a 4. ročníku oboru dřevěné konstrukce.

Pepa Fousek, 4. ročník, se s námi podělil o své zážitky. „Naše výprava započala ve čtvrtek ráno na strakonickém autobusovém nádraží směr Praha. Vzhledem k tomu, že se nástupiště cestujícími přímo hemžilo, jsme byli vděční těm spolužákům, kteří nám dříve připomněli koupit si místenky.

Cesta probíhala i přes nepřízeň počasí poměrně klidně, dokud nám naše putování nezkřížil zledovatělý kopec. Z ledového království nás po hodině vysvobodili pracovníci údržby silnic, kteří ledovku efektivně nasolili.

Poté, co jsme dorazili do Prahy na Anděla, nás čekala cesta tramvají na zastávku Holešovice. A tam jsme vstoupili do džungle tvořené propagačními stánky nejrůznějších společností.

První hala byla určena pro prezentaci firem zabývajících se vývojem a prodejem kotlů. Pro náš obor byly zajímavější haly následující, kde se nacházely dřevozpracující společnosti. Mohli jsme zde zhlédnout například vzorovou stavbu ukazující možnosti využití dřeva, různé druhy konstrukcí, spojů, profilů a nosníků.

I přesto, že jsme se nacházeli až v Praze, jsme potkali známé tváře a to ve stánku naší školy, která zde dostala prostor také se prezentovat (jako jediná střední odborná škola). Ve stánku bylo poměrně rušno, nejvíce se návštěvníci, především z řad odborné veřejnosti, zajímali o dřevostavby realizované ve školním CNC středisku."

 

Ve čtvrtek 9. února odjeli na FOR PASIV stavaři druhého a čtvrtého ročníku, třeťáci vépébáci a vošáci oboru Nízkoenergetické a pasivní objekty. Hlavním tématem letošního ročníku byl Život v pasivním domě a Řízené větrání. Prezentovalo se zde téměř tři sta společností z deseti zemí.

Souběžně s FOR PASIVEM probíhal veletrh CESTY DŘEVA, jehož cílem bylo mapovat cestu dřeva z lesa přes jeho zpracování až po výrobu srubů, roubenek a jiných dřevostaveb.

V rámci doprovodného programu proběhl projekt ROUBENKA NAŽIVO. Citujeme z tiskové zprávy: „... kdy zde budou studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Volyně ve spolupráci s firmou DEKWOOD stavět průčelí roubenky." Studenti VOŠ pod vedením Štefana Šmíra nejdříve ve školním středisku požadovanou část roubenky vyrobili a na veletrhu postavili. Budila velký zájem.