phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Jak se stát lyžařkou

zveřejněno: 24.03.2017

Výběrový lyžařský kurz druhých ročníků - Lipno 2017
Konal se 5. - 10. 3. 2017 v lyžařském areálu Kramolín. Zúčastnilo se 33 žáků a tři učitelé.

 

Jak se stát lyžařkou

Ke středoškolskému studiu patří také lyžařský kurz. My jsme ho prožili před nedávnem a já jsem na vlastní kůži zažila, jak se z nelyžaře může stát lyžař.

Když jsem se dozvěděla, jak bude vypadat týdenní program, pomyslela jsem si: „To bude zábava. To zvládnu."

Další den ráno jsme všichni natěšení vyrazili na svah, kde jsme byli podle výkonů rozděleni do skupin. První dvě lepší skupiny vyrazily lanovkou na svah a naše skupina složená z absolutních začátečníků zůstala napospas panu učiteli Činovskému, který po nás chtěl, abychom vyšlapali půl kopce jenom v lyžácích. A v tu chvíli jsem poprvé zapochybovala o tom, jestli bylo dobře, že jsem se na lyžák přihlásila, a po prvních hodinách na lyžích jsem myslela, že to jsou moje poslední minuty, ale hned, jak jsem došla na pokoj, ovládla mě upřímná radost, že si můžu dát konečně nohy nahoru a odpočívat. S blížícím se koncem polední přestávky mě děsila představa toho, že budu muset znovu strávit několik hodin v těch nepohodlných botách. Nakonec uběhl zbytek dne docela rychle a my šli spát vyčerpaní s tělem plným nových modřin.

Úterní ráno pro mě bylo stejně děsivé jako včerejší den, ale do oběda jsem začala držet stabilitu a konečně jsem lyžím přicházela na chuť. Jelikož jsem byla nováček a bála jsem se jezdit o něco rychleji, jezdila jsem stále pluhem a nechávala za sebou hezky upravený svah, a proto jsem si od pana učitele vysloužila přezdívku ROLBA. Nevadilo mi to, byl to důvod, abych se snažila zlepšit

A najednou tu byl pátek, poslední den a já lyžovala s nadšením a připadala jsem si jako profesionál, i když pohled na mě musel být stále komický.

A co napsat závěrem? I když jsem na začátku nebyla nijak nadšená a  byla notně nervózní, tak teď už lyžuju celkem obstojně a hlavně hrozně ráda a už se těším na příští sníh! Myslím si, že se mezi námi nenajde nikdo, kdo by neměl nějakou skvělou vzpomínku.

TEDY NEVÁHEJTE A PŘÍŠTÍ ROK NA LYŽÁK URČITĚ VYRAŽTE!  


K.B. DI2.

Jak se stát lyžařkou Jak se stát lyžařkou Jak se stát lyžařkou
X