phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Nabídka učebnice Stavební mechanika.

zveřejněno: 30.09.2013

Nabídka učebnice Stavební mechanika.

Učebnice je určena studentům druhého a třetího ročníku středních průmyslových škol stavebních pro vyučovací předmět stavební mechanika. 

V současné době se změnily požadavky na znalosti absolventa střední průmyslové školy. Pro vypracování statických výpočtů pomocí PC se předpokládá vysokoškolské vzdělání. Absolvent průmyslové školy, ať už později pracuje jako technik přímo ve stavební výrobě či konstruktér v projekci, by měl ale znát alespoň principy působení sil ve stavebních konstrukcích. Musí znát způsob a velikost zatížení stavebních konstrukcí a měl by chápat vznikající napětí v nich.

Pro objasnění probírané teoretické látky je v textu učebnice uvedeno 147 řešených příkladů. Teoretický výklad i učivo osvětlující příklady jsou doplněné 275 obrázky umístěnými do textu co nejblíže k navazujícímu textu. Všechny příklady i obrázky v učebnici uvedené jsou původní. Učebnice byla sestavena tak, aby při řešení příkladů nebylo potřeba použít jiné knihy, proto do ní byly zařazeny tabulky potřebné pro základní výpočty.

Nabídka učebnice Stavební mechanika.
X