phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

BUON GIORNO, ITALY

zveřejněno: 28.06.2017

BUON GIORNO, ITALY

Od 9. do 18. června si třídy DI2 a DI3 užívaly školní poznávací zájezd do Itálie. Obavy z cesty a případné nevolnosti velmi rychle vystřídalo nadšení a touha objevovat.

Itálie nás přivítala v časných ranních hodinách velmi stylově - šikmou věží v Pise. A pak Florencie, světový renesanční klenot, mohli jsme si „osahat" to, o čem se učíme v dějinách umění. Asi každý si našel to, co toužil vidět na vlastní oči. Po tomto poměrně náročném úvodu exkurze jsme uvítali volný den strávený odpočinkem na pláži, opalováním (i faktor 50 byl málo) a dováděním ve vlnách. Další den nás čekal Řím. Věděli jsme, že to bude náročné, ale realita předčila očekávání. Chrám svatého Petra, Pantheon, Forum Romanum, Coloseum a mezi nimi pěší přesuny. Dva dny volna u moře nám přišly velmi vhod. Výlet do Pompejí probíhal za velkého vedra (42 stupňů), přesto to byl pro mnohé z nás neuvěřitelný zážitek. Z technických důvodů (autobus) jsme museli vypustit výstup na Vesuv. Další den jsme navštívili chrámy v Paestu, nemuseli jsme tentokrát trávit mnoho času v autobuse, jelikož jsme byli v tomto městě ubytovaní. A byl tu předposlední den, balení a odjezd, ale ještě ne domů, ale do Benátek. Dorazili jsme časně zrána a náramně si je užili. Chrám sv. Marka, Dóžecí palác a hlavně atmosféra kanálů, gondoliérů a malebných uliček byla na závěr tou pravou třešničkou na dortu tohoto zájezdu.

I když všechno neproběhlo úplně  tak, jak jsme si představovali (ne všechno jsme viděli,  ale máme alespoň důvod se vrátit), byl to skvělý a nezapomenutelný zážitek.

ARRIVEDERCI, ITALY

BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY BUON GIORNO, ITALY
X