phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Nabídka učebnice Dřevěné a kovové konstrukce.

zveřejněno: 30.09.2013

Nabídka učebnice Dřevěné a kovové konstrukce.

Učebnice je určena studentům čtvrtého ročníku středních průmyslových škol stavebních pro vyučovací předmět stavební konstrukce.

Vývoj dřevěných i ocelových konstrukcí stále pokračuje. Na trhu se objevují stále nové materiály či celé konstrukční systémy a nové technologie. Do učebnice jsou proto zařazeny některé statě, které v naší stavební literatuře chybí, např. tzv. stavební vruty, podrobnější pojednání o hambalkových krovech (které se vrátily do užívání v jiné podobě), přehled o systémech dřevostaveb, vrstvené a konstrukční dřevo, příhradové nosníky MKD, příhradové nosníky s kovovými diagonálami, ocelové sendvičové střešní a fasádní panely, betonové desky na trapézovém plechu či protipožární nátěry ocelových konstrukcí.

 

V poslední době se v České republice začaly používat technické normy sladěné do velké míry s normami používanými v ostatních zemích Evropské unie. Pro navrhování stavebních konstrukcí se tyto normy nazývají Eurokódy. Zavádění Eurokódů se několikrát oddalovalo, mnoho roků byly pro navrhování stavebních konstrukcí v České republice vydávané jen jako tzv. přednormy. V poslední době byla platnost všech přednorem zrušena a pro navrhování konstrukcí platí tedy normy definitivní, sladěné s normami evropskými.

 

Nabídka učebnice Dřevěné a kovové konstrukce.
X