phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ZA POZNÁNÍM PŘES CELOU REPUBLIKU

zveřejněno: 10.12.2018

ZA POZNÁNÍM PŘES CELOU REPUBLIKU

Dne 29. 11. navštívili žáci průmyslové školy tříd PS 4. a VPB 4. a vyšší odborné školy oboru Nízkoenergetické a pasivní objekty společnost ATREA v moderně zařízených a vybavených prostorách v Jablonci nad Nisou.

Jedná se o firmu, která se zabývá návrhem a výrobou vzduchotechnických  zařízení s  uplatněním  moderních rekuperačních výměníků. Řeší dokonalé vestavěné regulace a postupný přechod na plně automaticky řízené systémy větrání.

Po dopoledním školení, návštěvě výrobní haly a dobrém obědě se studenti přemístili do vzorového domu, který je součástí unikátního souboru dvanácti pasivních domů a školicího střediska ATREA s.r.o. v obci Koberovy na území CHKO Český ráj.

Osobně se přesvědčili o kvalitě stavebního řešení a komfortu bydlení v pasivním domě ATREA. Seznámili se s konstrukčním systémem, skladbami konstrukcí a použitými materiály. Poznali systém vytápění, větrání s rekuperací a další technická zařízení, která v pasivním domě zajišťují komfort, zdravé vnitřní prostředí a úsporu energie na vytápění a provoz.