phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV

zveřejněno: 24.09.2019

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV

V úterý 17. 9. proběhla letošní první odborná exkurze tříd DI3. a DI4. Během jednoho dne jsme se ocitli v Hluboké nad Vltavou, v Kamenici nad Lipou a v Chýnově. Jak se později ukázalo, každé z těchto míst nám mělo co nabídnout.

První zastávkou byla AJG na Hluboké. Díky komentované prohlídce jsme se dozvěděli podstatné věci o stálé expozici, ale také o aktuálních výstavách, konkrétně o tvorbě Kamila Lhotáka. Balóny, dopravní prostředky, města, portréty, motivy, se kterými si tohoto autora spojují všichni, kdo mají jeho tvorbu rádi. Druhá výstava byla z úplně jiného soudku, pop- art a silné sakrální motivy v jednom, tak by se daly zjednodušeně charakterizovat obrazy Pasty Onera. Výstava byla uspořádaná k autorovým čtyřicátinám. Nás dost oslovila.

V zámku v Kamenici nad Lipou má stálou expozici Uměleckoprůmyslové museum Praha. Proč jsme se vydali právě tam? Protože jsme se zde mohli setkat s tím, co má v našem studiu značné místo, s designem nábytku, převažoval sedací, židle, křesla.

Třetí zastávkou byl Chýnov, ve kterém nesmazatelnou stopu zanechal sochař František Bílek, místní rodák. Šli jsme nejdříve do jeho vily, kde jsme se díky průvodkyni dozvěděli o autorově životě a na vlastní oči jsme mohli posoudit jeho tvorbu. Navštívili jsme také místní hřbitov, kde je pohřben a kde je možné vidět více jeho prací.
Prožili jsme velmi zajímavý den.

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, KAMENICE NAD LIPOU, CHÝNOV
X