phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi.

zveřejněno: 30.11.2019

Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi.

Jak je již po generace známo, cizí země nabízejí nejen krátkodobé zážitky ve formě cestování, ale i cenné životní zkušenosti díky možnosti vycestování na delší dobu do zemí, kde se člověk prostě česky nedomluví. Této příležitosti se chopili studenti Vyšší odborné školy ve Volyni Dominik Lemfeld a Ondřej Šmejkal a odletěli za velkou neznámou, do skotského města Glasgow. Díky spolupráci s českobudějovickou pobočkou společnosti EduMob dostali zajímavé nabídky pracovního umístění v oboru, které přináší zkušenosti jazykové, ale i pracovní. Dominik Lemfeld pracuje ve společnosti Bullwood Project, ve které má na starosti výrobu malorozměrového nábytku a asistenci obsluhy CNC strojů. Ondřej Šmejkal získává zkušenosti ve společnosti North Hill Gardens, kde se zabývá modelováním a výstavbou dřevěných konstrukcí.

Sever britských ostrovů nenabízí jen pracovní uplatnění. Zdejší kultura, krajina a městský život poskytují příležitosti k navštěvování kulturních památek (například Kelvingrove Art Gallery and Museum), cestování po severu Skotska (ostrov Skye), nebo zpestření každodenního života formou návštěvy jednoho z fotbalových svatostánků Glasgow - Celtic Park, ve kterém hraje stejnojmenný klub s více než 130letou tradicí.

Cestování za zážitky je zajisté zajímavá věc, ale co si zkusit žít v cizím prostředí na vlastní pěst?
Podle nás k nezaplacení.

Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi. Skotsko aneb Cesta za zkušenostmi.
X