phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Prezentace firmy SIKO: „Naší službou je komplexnost. Od A do Z. Od nápadu k finální realizaci."

zveřejněno: 07.04.2023

Ve čtvrtek 30. března se zúčastnili žáci druhých a třetích ročníků oborů VPB, NDK a DI prezentace firmy SIKO ve školní aule.

Zástupci firmy, která s našimi studenty a absolventy dlouhodobě spolupracuje, představili vývoj úspěšné rodinné firmy z jihočeských Čimelic, která vyrostla na českém trhu po roce 1990 a která má v současné době přes 50 poboček v Čechách i na Slovensku. Firma začínala prodejem vybavení koupelen a keramických výrobků, později expandovala do oboru vybavení kuchyní a v současné době prodává také dveře a různé typy podlah. Soňa Němečková, vedoucí oddělení designu a absolventka naší školy, představila podrobněji organizaci prodeje v pobočce SIKO v Praze na Černém Mostě, kterou nazvala „zlatým vejcem“ firmy.

Největší ohlas mezi studenty měly SIKO víkendy, které firma pro své zaměstnance pravidelně pořádá.

Spolupráce bude pokračovat odbornou exkurzí žáků naší školy do centrály SIKO v Čimelicích a také odbornou praxí některých studentů střední i vyšší odborné školy ve firmě SIKO.

 

X