phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Jak probíhá rekonstrukce památkově chráněného objektu?

zveřejněno: 28.04.2023

To měli možnost zjistit studenti tříd PS3. a VPB3. ve čtvrtek 13. 4. 2023, kdy se,  příhodně vlakem, vypravili na exkurzi,  jejímž cílem byla právě probíhající rekonstrukce českobudějovického vlakového nádraží.

Předmětem stavby je celková rekonstrukce objektu nádraží včetně navazujících přízemních křídel pod 1. nástupištěm na severní a jižní straně budovy. Práce zahrnují rekonstrukci obvodového pláště, střechy, oken a dveří, interiérů a technického zázemí, dojde rovněž k oživení stávajících nevyužitých prostor.

Žáci byli seznámeni s probíhajícími dokončovacími pracemi v jižní věži a příjezdové hale. Hala je částečně dokončena a fungují zde provizorní pokladny a toalety.

Dále prošli severní věž a severní křídlo budovy, a to včetně prostor pro nové nájemní jednotky a také služebnu Policie ČR.

Zajímavé bylo zjištění, že po odkrytí původních konstrukcí byl zjištěn velmi špatný stav některých částí objektu, například stávajících železobetonových nosných konstrukcí stropů, některých zdí, bylo nutné zbourat celý severní přístavek a změnit způsob odizolování objektu.

Vidět chod stavby a zejména rekonstrukci památkově chráněného objektu byl rozhodně zážitek.

X