phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

SLADOVNA 2014

zveřejněno: 12.06.2014

SLADOVNA 2014

Studentky 3. ročníku oboru Design interiéru absolvovaly dvoutýdenní odbornou praxi při přípravě výstavy LES - PŘÍBĚHY PĚTI STROMŮ v písecké Sladovně. Autory výstavy jsou Wade Kavanaugh a Stephen C. Nguyen (USA), Tomáš Žižka (ČR).

 

„Pět z vás bude mít možnost jít do Sladovny pomáhat s výstavou, kterou připravují američtí umělci. Nevíme, co budete dělat, ale budete pracovat i v sobotu a o svátcích. Pracovní doba bude od devíti do pěti. Můžete si zde domluvit i odbornou praxi, berte to jako skvělou příležitost. Škola vám bude vděčná."

Se všemi těmito informacemi jsme ve středu 30. května nastoupily do písecké Sladovny. Dá se říct, že hned mezi dveřmi jsme se přesvědčily o tom, jak je ženské pohlaví podceňované (alespoň v Americe). Nikdo z našich nových „kolegů" nemohl uvěřit faktu, že jako studentky z průmyslové školy umíme zacházet s vrtačkou, pilou, hřebíky a vruty. Nezbývalo nám nic jiného, než obléci montérky a přesvědčit pány o opaku.

Čtrnáct dní vytrvalého vrtání, mačkání papíru, sponkování a dalších činností nás naučilo, že nic není nemožné, že mužská práce je tvrdá práce a že naučit Američana pár českých slovíček může být opravdu zábava. Naše prvotní strachy z anglické konverzace se rozplynuly během jednoho dne a my si dnes ani nedokážeme představit lepší „šéfy", než byli  Wade Kavanaugh a Stephen B. Nguyen.

Z těchto čtrnácti dní strávených doslova stavěním lesa jsme si odnesly nejen pár modřin, ale také bohaté zkušenosti a krásné vzpomínky. Připravováním první výstavy svého druhu v Evropě jsme si vysloužily báječný přístup dospělých, certifikát o praxi  i velmi chutné zákusky, kterými nás během práce rozmazlovali. Jak se říká, bez práce nejsou koláče.

Nyní už víme, že slova SKVĚLÁ PŘÍLEŽITOST nebyla prázdnou frází a jsme vděčné, že nám pan ředitel dal možnost účastnit se této akce. Jsme moc rády, že „náš les" má tak velké úspěchy nejen u dětí, ale i dospělých.

Petra Bokrošová, Veronika Kupcová, Veronika Švehlová, Veronika Růžičková, Marcela Šourková  DI3.

SLADOVNA 2014 SLADOVNA 2014 SLADOVNA 2014 SLADOVNA 2014
X