phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily

zveřejněno: 12.05.2015

Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily

 

Dne 5. 5. 2015 se uskutečnila odborná exkurze pro studenty třídy DI 3 a vybraných studentů ze tříd PS 3.A a PS 3.B do Prahy.

V dopoledních hodinách všichni studenti navštívili architektonicky zajímavou novou budovu Národní technické knihovny v areálu ČVUT v Dejvicích. Prohlídka proběhla s odborným výkladem průvodkyně. V blízkosti budovy Stavební fakulty ČVUT někteří studenti navštívili AIR House (energeticky soběstačný dům), který slouží jako informační středisko fakulty a na jehož realizaci se v roce 2013 podílela VOŠ a SPŠ Volyně.

Po krátkém občerstvení se jedna skupina studentů vydala zkoumat nové stanice metra na trase A, zatímco druhá skupina se pěšky přesunula do Müllerovy vily ve Střešovicích. Tato vila, která byla postavena podle návrhu architekta A. Loose, je unikátním příkladem architektonické avantgardy z konce 20. let 20. století. Vilu poté shlédli i studenti z druhé skupiny, kteří si cestu zpět navíc zpestřili návštěvou Královské zahrady u letohrádku Belvedér. První skupina přešla ze Střešovic pěšky přes Hradčany a Malou Stranu na Kampu, kde byla exkurze zakončena návštěvou aktuálních výstav v MuzeuKampa.

Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily Návštěva Národní technické knihovny a Müllerovy vily
X