CZ | DE | EN

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola

Vítejte na stránkách - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola


MALÝ KROK PRO LIDSTVO, ALE VELKÝ PRO MARKA PŘÍHODU

2. prosinec 2015 bude patřit v životě Marka Příhody, nedávného absolventa volyňské průmyslovky oboru Design interiéru, ke dnům úspěšným a zajímavým. Jel si totiž do Prahy převzít cenu za svou maturitní práci - společenský stolek Vektor.  Zařadil se tak mezi další studenty tohoto oboru, kteří uspěli ve studentských designových soutěžích.

Do velmi prestižní soutěže „Národní cena za studentský design" ho nominovala škola a on sám až do samotného vyhlašování nevěděl, jaké ocenění vlastně získal. Nakonec se jednalo o speciální cenu vyhlašovanou Společností přátel Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

A z čeho měl autor sám největší radost? „Pěkné bylo, že jsem tam (mezi oceněnými pozn. autora) byl jako jeden z mála středoškolák."

Pokud byste chtěli vidět oceněnou práci na vlastní oči, pak máte šanci navštívit do 22. prosince v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí  výstavu Nový (z)boží, na které se představují všechny vítězné práce. Pokud nestihnete v předvánočním shonu zajet do Prahy, nevadí, vítězný stolek a s ním mnoho dalších prací studentů volyňské průmyslovky budete moci zhlédnout od 8. února v rámci výstavy Studenti na hradě II ve Strakonicích.


© Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Resslova 440, Volyně